چطوري بياموزيم ؟

پشم شيشه چه است ؟ شاخص هاي فني پشم شيشه چه مي باشد ؟


پشم شيشه چه است ؟
پشم شيشه در گويش انگليسي به fiberglass , rockwool , glass wool اطلاق ميشود . پشم‌شيشه از اشكال الياف معدني است و در واقع پشم‌شيشه نوعي عايق حرارتي صوتي است كه متشكل از مواد بازيافت شده از شيشه ذوب شده همراه با كمي ماسه معمولي و رزين است . به تازگي خريد پشم شيشه ارتقا يافته است .

از پشم شيشه و كاربرد‌هاي آن چه مي‌دانيد؟! + مزايا و معايب پشم شيشه

الياف پشم‌شيشه مضاعف كوچك و ريز است وسوزني صورت ميباشد . يك رول از پشم‌شيشه متساوي دست‌كم 10 بطري شيشه بازيافتي است . پشم‌شيشه به صورت فن هاي پشم شيشه يا اين كه شيشه اي ساخت مي شود و مشتمل بر الياف استوانه اي نسبتا كوتاه طولي است . اصطلاح پشم هم مترادف و هم معني با فيبر بازيافتي يا اين كه ضعيف شده هست .

به كار گيري از پشم‌شيشه در تراز جهاني بيشتراز 70 سال سوابق داراست و در كشور ايران نزديك به 40 سال است كه صنعتگران در قسمت هاي محرمانه و مدني اين الياف را ساخت مي كنند . اگرچه در دوران گسترده تري ميتوان بيان كرد كه به طور كلي استعمال و ساخت الياف معدني به سال 1800 ميلادي در بخش في مابين المللي مي رسد .

اشكال پوشش پشم‌ شيشه :
1 . فويل آلومينيومي

2 . بافت سياه شيشه اي

3 . الياف پارچه اي شيشه اي

https://www.asroon.ir/news/detail/لوله-مانيسمان-چيست-/1029/view/

كاربري پشم شيشه چه مي‌باشد ؟
1 . عايق ديوار حفره

2 . كاشي هاي سقف

3 . ديوار پرده

4 . مجراي لوله كشي

5 . عايق صوتي

6 . عايق حرارتي

7 . ساندويچ پانل ها

8 . كانال هاي هوايي كه تا قبل از اين عايق گرديده اند

9 . ساخت مخازن

10 . كاربري هاي متعدد صنعتي وساختماني و…

محدوده دمايي مطلوب براي پشم شيشه :
مدت دمايي متعادل براي پشم شيشه در كاربردهاي متعدد از منفي صد و نود وپنج مرتبه سانتيگراد تا صد و بيست جايگاه سانتي گراد است . ولي در كاربرد هاي مختص اين زمان دمايي به 450 سكو سانتيگراد ميرسد .

نحوه توليد پشم شيشه | نوآوران تجهيزات عايق آيريك

پايداري دمايي پشم شيشه :
پشم شيشه هم مثل بقيه عايق ها تا دماي خاصي كاركشته به تحمل دما مي‌باشد كه آستانه دمايي پشم شيشه تا 550 جايگاه سانتيگراد است ولي با اين تفاوت كه پشم شيشه نقشي در مراحل بسط حريق سوزي ندارد و گازهاي گلخانه اي و سمي در هنگام حريق سوزي از خويش ايجاد نمي‌كند .

شاخص هاي فني پشم شيشه چه مي باشد :
مهم‌ترين عامل ها تعيين پشم شيشه عالي عبارتند از :

1 . دانسيته ( density )

2 . ضخامت ( thickness )

3 . گونه لفاف يا اين كه روكش ( facing )

قابل ذكر است كه جور لفاف نسبت به خويش پشم شيشه كليدي خيس است چون تا هنگامي كه عايق پشم شيشه رطوبت گوشه و كنار را جذب نكند , انتخاب گونه لفاف مي‌تواند به شايسته ترين صورت وظيفه عايق بودن خويش را جذب كند .

چگالي پشم‌ شيشه :
چگالي اين عايق گستره اي در بين 24 تا 96 كيلوگرم بر متر مكعب است و پايداري فشاري يه خرده دارااست و قابل ذكر است كه يكي مزاياي پشم‌شيشه تنوع در چگالي آن است .

امكانات ايمني برابر پشم‌ شيشه چه مي باشد :
بنابر پژوهش ها مختلف محققان بدين سود رسيده اند كه الياف پشم‌شيشه سرطان زا ميباشد و مولد بيماريهاي ريوي و پوستي هست .

https://ameblo.jp/sahabseo/entry-12597902760.html

اين سرطان زايي پشم شيشه چه بسا بر روي حيوان ها و هرگونه بافتي تأثير بسزايي دارااست و ساخت تومور مي نمايد . لذا هنگام عمل نبايد در تماس بي واسطه با پشم شيشه بود و نصابين و كارگران هنگام فعاليت مي بايست حتما از عينك و دستكشها , پوشش هاي يكبار مصرف و خرقه هاي با آستين بلند به كارگيري نمايند .

عايق صوتي بودن پشم شيشه :
پشم‌شيشه با جذب انرژي صوتي سبب ساز بهبود پروسه تلاش صوتي ديوارها , كف , سقف و انتقال هرگونه آلودگي صوتي ميشود .

پشم شيشه و خصوصيات اين عايق - ساختمانچي

ايستادگي زيستي محيطي پشم‌ شيشه چه ميباشد :
پشم‌شيشه خير فقط موجب صرفه جويي در به كار گيري از انرزي مي شود بلكه سبب ساز كاهش ايجاد انرژي هم مي شود ; به‌اين صورت كه با توليد تعادل گرمايش و سرمايش ما يحتاج محيط سبب خودداري از اتلاف انرژي مي شود . كه‌اين دستور موجبات صرفه جويي از زمان در يافتن منابع مواد نپخته , ايجاد , توزيع و نصب و فعال‌ساز‌ي را مهيا مي نمايد ; كه 84 % آن از مواد بازيافتي درست شده و سبب كاهش دفع آشغال و هدر نرفتن منابع گران بها مي شود .

https://www.asroon.ir/suppliers/detail/پشم-شيشه-ايزوران/48/view/

مزاياي خريد پشم‌ شيشه :
1 . دارا بودن چگالي هاي متنوع

2 . سبك بودن عايق پشم‌شيشه

3 . سادگي در نصب آن

4 . نمايد سوزي و ضريب تكثير كم گاز سمي

5 . دارا بودن خواص آكوستيك

استعمال از فناوري نانو
امروزه به خير و خوبي ميتوان مبني بر فناوري نانو تكنولوژيك در گونه هاي الياف معدني از جمله پشم شيشه سبب

 

http://chetor.bigsite.ir/post-178640.html


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۵:۲۰ توسط:chetor موضوع:

تيرآهن چيست؟ پروسه ايجاد تيرآهن

تيرآهن چيست؟

Dźwigar kratowy aluminiowy 5.24 m - Elementy / Baumann Mostostal ...
تيرآهن يكي مهم ترين پروفيل هاي مستعمل در بنا هاي ساختماني و صنعتي است كه وظيفه آن تحمل تنش هاي نتيجه ها از نيروي برشي و لنگر خمشي است .

http://rangepoliortan.bigsite.ir/post-178721.html

پروسه ايجاد تيرآهن :

Szalunki Stropowe Stemple Budowlane Dźwigar Doki - 7487398354 ...
درين عمل تيرآهن بال و پر پهن نمره ۶۰ تا ۱۰۰ و به روش نورد گرم Hot Rolling ايجاد مي شود , يك كدام از از طريق هاي متداول و مرسوم صورت دهي فلزات , نورد گرم ميباشد . به اين صورت كه , ابتدا شمش فولادي از گونه شمشه ( بلوم ) با مدت و ارتفاع مشخص و معلوم به باطن كوره هاي حرارتي نورد ريخته شده و بعداز رسيدن به جايگاه حـرارت متبوع و عبور از قفسه هاي نورد ابتدايي ( تيم غلتك ها ) بازه آن كاهش و ارتفاع آن را ارتقا مي دهند و نهايتاً با عبور از قفسه هاي نورد مياني و آخرين به طريق تيراهن تبديل مي‌گردد و بعد به ارتفاع هاي متبوع برش و بسته بندي مي گردند .

ويژگي داراي اهميت تيرها عبارتند از : پروفيل , ارتفاع و ماده خالق

DŹWIGAR KRATOWNICOWY | SKN PKS
لازم به ذكر است بلوم ( Bloom ) يا اين كه شمشه از فرآورده‌هاي مياني نورد فولاد است كه مرحله مدت آن بزرگ‌تر از ۲۳۰ سانتيمتر مربع است . مرحله دوران آن مربع با پهنا بيشتر از ۱۵ سانتيمتر و كمتر از ۳۰ سانتيمتر هست . از بلوم براي ساخت ريل , تير اهن , قوطي , نبشي , ناوداني , سپري و … به كارگيري ميشود .

https://ameblo.jp/sahabseo/entry-12596774051.html

ساخت تيرآهن

OPARCIE PŁATWI NA RYGLU ZE STĘŻENIEM | SKN PKS
اشكال تيرآهن و استاندارد آن :
تيرآهن IPE : استاندارداروپا و آلمان – طول ۸۰ - ۶۰۰ ميليمتر
تيرآهن INP : استاندارد چين و روسيه – طول ۸۰ تا ۶۰۰ ميليمتر
تيرآهن IPB : تيراهن پر و بال پهن – طول ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ ميليمتر
كاربرد تيرآهن در ساختمان :
تيراهن به صورت ستون , خرپا , نعل درگاه , تير در پوشش سقف‌ها و پل‌هاي آشيانه زنبوري كاربرد دارااست .

اوناع تيرآهن
تيرآهن IPE
تيرآهن IPE تير معمولي و استاندارد است كه به حالت I در جمهوري اسلامي ايران موجود هست . اين تيراهن طبق استاندارد اروپا ايجاد مي‌ گردد و ضخامت در بال و پر آن اثبات است . به‌اين صورت كه در حالتي‌كه از بالا به دو تير نگاه كنيم , ضخامت بالها در صدر و آخر يكنواخت مي‌باشد و استاندارد كشور‌ايران ميباشد و لذا اين تيراهن محبوبيت بيشتري در بازار دارااست .

 

 

https://www.asroon.ir/news/detail/راهنماي-خريد-تيرآهن/1039/view/

تيرآهن INP
تيرآهن INP تيرآهني به طريق I هست كه ضخامت بال و پر آن ها با مسافت تصاحب كردن از جان تيرآهن كاهش مييابد و استاندارد مرزو بوم روسيه و چين هست . از مشخصه اين تيراهن ظرافت بالها در بالا و كلفت شدن آن در انتهاي تير هست .

Suwnica elektryczna, dźwigar 79310 netto PRODUCENT 7559862046 ...

تيرآهن IPB
تيرآهن IPB تير به صورت H ميباشد , تير اهن‌هاي عريض است كه در آن‌ها ارتفاع بال‌ ها نسبت به تيرآهن‌هاي IPE ارتقاء مييابد .

https://www.asroon.ir/products/detail/تيرآهن-معمولي--IPE-/107/view/

– نشانه V در گونه هاي تيراهن ها نشان دهنده سنگين وزن بودن تيرها است .
– نماد L نشان دهنده سبك بودن تيراهن ميباشد .
*به تيتر نمونه IPBV نشان دهنده تيرآهن عريض سنگين وزن و IPBL نشان دهنده تيراهن عريض سبك مي باشد .
بررسي تاريخچه ابتكار عمل و ايجاد تيرآهن هاش در صنعت فولاد
تيرآهن بال و پر پهن IPB يا اين كه H صورت يا اين كه هاش براي اولين دفعه در كمپاني بثهلم ايجاد شويد و از مهم ترين دستاوردهاي اين واحد توليدي به شمار ميرفت . به دليل آنكه با ايجاد آن دگرگون سازي عظيمي در صنعت فولاد ساخت شويد و تخت گاز توانست از قسمت هاي ديگر اين صنعت مسافت بگيرد .

در حالي كه‌اين سوله توليدي تيرآهن در ادامه ساخت نوآوري و دگرگون سازي در صنعت فولاد در اوايل قرن بيستم بود با ابداع و ساخت هاش بال و پر پهن توانست بدين انگيزه خويش دست يابد .

تير I صورت قبلي از تير پر و بال پهن اختراع و ايجاد شده بود , ولي تيرآهن هاش پر و بال پهن تحت عنوان يك ابتكار عمل دوچندان حساس محسوب مي‌گرديد كه حتي‌د‌ر لوگوي اين شركت هم مورد به كارگيري قرار

https://www.asroon.ir/price-list/تيرآهن-معمولي--IPE-/107/view/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۸:۱۵ توسط:chetor موضوع:

ورق گالوانيزه چه ميباشد ؟ كاربرد ورق گالوانيزه؟

ورق گالوانيزه چه ميباشد ؟

قيمت ورق گالوانيزه | ورق گالوانيزه | قيمت ورق گالوانيزه رنگي | آسرون
ورق گالوانيزه ورق اهني است كه براي پوشش آن از فلز روي به كارگيري ميشود . در ورق گالوانيزه چه بسا در‌صورتي‌كه پوشش رويين ورق مبتلا شكستگي شود كماكان خواص ضد زنگ زدگي خويش را مراقبت مي‌كند

. يك كدام از خصوصيت هاي داراي اهميت ورق هاي گالوانيزه ارتفاع قدمت اين مدل ورق مي‌باشد كه در قبال ساييدگي و خوردگي ارتفاع قدمت بالايي دارا هستند . استعمال از ورق گالوانيزه در مقايسه با روش هاي ديگر كه براي پرهيز از خوردگي , ساييدگي و زنگ زدگي به كارگيري مي‌شوند هزينه كمتري دارااست , چون آهن مستعمل در تمام ورق هاي اهن يكي است البته اندازه عملياتي كه بر روي ورق گالوانيزه انجام مي شود كمتر از ديگر ورق هاي آهني است .

https://www.asroon.ir/suppliers/detail/default.aspx?title=%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-&id=16

در فولاد ماركت اشكال ورق گالوانيزه 1 تا 4 ميليمتر در بعدها استاندارد سوله يا اين كه مطابق با بعدها و ميزان هاي مورد علاقه شما عرضه مي شود .

 

براي توصيه و خريد ورق گالوانيزه و اطلاع از قيمت ورق گالوانيزه و ورق گالوانيزه ارزان مي‌توانيد به صورت آنلاين يا اين كه حضوري مبادرت فرماييد . همينطور براي فروش ورق گالوانيزه و اخذ مشورت بدون پول مي‌توانيد با ما تماس حاصل نماييد .

نوسانات قيمت ورق گالوانيزه - آهن يك

كاربرد ورق گالوانيزه

http://melkana.bigsite.ir/post-179047.html
ورق هاي گالوانيزه براي ساخت كانال هاي خنك كننده , شيرواني لوله هاي آب و جاهايي كه قابليت و امكان رابطه با آب و خوردگي موجود است و همينطور در صنعت خودرو سازي و ساخت اسباب و اثاث خانگي كاربرد داراست . يكي‌از بيشترين كاربردهاي ورق گالوانيزه , ايجاد ورق گالوانيزه رنگي و ورق شيرواني رنگي است كه در رنگ ها و بعدها متفاوتي ايجاد و عرضه مي شود و مصارف اكثري دارااست .

 

ورق گالوانيزه به دو صورت كلي رول فرم و فابريك در كارگاه ساخت مي شود .

ورق استيل

ورق گالوانيزه جان دار در انبار فولاد ماركتورق هاي رول فرم گالوانيزه با ضخامت هاي ۱۸ صدم ميلي متر تا ۶ ميلي متر و با دو پهنا ۱۰۰ سانتي متر و ۱۲۵ سانتي متر ساخت مي‌شوند .
ورق هاي فابريك گالوانيزه نيز به دو صورت فابريك ۲۰۰۰×۱۰۰۰ ميلي متر و فابريك ۲۵۰۰×۱۲۵۰ ميلي متر ايجاد مي‌شوند .

https://www.asroon.ir/suppliers/detail/default.aspx?title=%D9%85%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%B9-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF-%DA%AF%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86&id=41

نمايندگي فروش ورق گالوانيزه در جمهوري اسلامي ايران است , لذا در ليست پايين ميتوانيد به روزترين قيمت ورق گالوانيزه را از شايسته ترين كارگاه ها و برندهاي توليدي داخلي از جمله ورق گالوانيزه هفت الماس , ورق گالوانيزه شهركرد , ورق گالوانيزه اصفهان , ورق گالوانيزه كاشان و دسته وارد شده آن از قبيل كارگاه چين بازديد كنيد! ورق هاي آهني گالوانيزه در پهنا ها و ضخامت هاي خلاف‌كار , قابل عرضه در سوله يا اين كه بنگاه تهران ميباشند.


به كار گيري از ورقهاي گالوانيزه ۱۰ منفعت خواهد داشت كه عبارتند از :

ورق طرح سفال (طرح جنوا) - سقف شيرواني

۱ - هزينه كمتر : براي انجام عمليات گالوانيزه , در مقايسه با بقيه روشهاي معمول پرهيز از خوردگي , نياز به هزينه كمتري خواهد بود و به كارگيري از ورق گالوانيزه ارزان خيس خواهد بود .

۲ - هزينه كمتر براي تعميرات و مراقبت : چه بسا در شرايطي‌كه انجام عمليات گالوانيزه در مقايسه با بقيه روشهاي دوري از خوردگي , هزينه برتر است , اجراي آن به دليل عدم نياز به تعميرات پرهزينه‏ , توصيه ميشود .

https://www.asroon.ir/suppliers/detail/default.aspx?title=%DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D9%86&id=6

۳ - ارتفاع قدمت مضاعف : ارتفاع قدمت ورقهاي پوشش داده شده با روي‏ در محيط هاي به طور كامل خورنده , نزديك به ۲۰ تا ۳۰ سال است .

۴ - اعتبار : استانداردهاي متعدد درباره ي گالوانيزه كردن ورقهاي فولادي , درزمينه توليد پوششهاي رشته رشته دعوا مي نمايند و اين نشان دهنده آن است كه ارتفاع قدمت و طريق كارايي لايه روي‏ , براي مصرف كننده قابل اعتماد است .

۵ - استمرار پوشش : پوشش ساخت شده از روش گالوانيزه به دليل داشتن يك ساختار متالورژيكي مختص , دارنده ايستادگي مطلوب در قبال صدمات مكانيكي , سايش و خوردگي خواهد بود

659
۶ - حفظ در قبال صدمات محيطي به صورت اتومات : پوششهاي گالوانيزه به دليل آنكه در فولاد شكافت كرده و تحت عنوان كاتد فعاليت مي نمايند , به همين بهانه خواهد توانست مقاطع ريز مو جود در روي مرحله فولاد را در قبال صدمات محيطي و خورندگي , نگهداري كنند .

۷ - مراقبت بي نقص : پوشش ساخت شده مي‌تواند همه نقاط و سطح هاي فولاد را از جمله كناره ها , جاهاي كوچك و فرورفتگيها لبريز نموده و از خوردگي آن ها خودداري نمايد . در اين مورد هيچ پوششي خوب تر از پوشش گالوانيزه فعاليت نخواهد كرد .

۸ - بازرسي سهل : پوشش گالوانيزه را به راحتي و سواي نياز با هيچ تست مخربي و فقط از روش ديده مي توان در دست گرفتن و بازرسي نمود ( در حالت مختص كه نياز به ارائه تضمين براي در اختيار گرفتن كيفيت است , نياز به آزمايشهاي مخرب ميباشد .

۹ - وصال به انگيزه در حين كوتاه : در شرايطي كه كه نياز باشد از ورقهاي گالوانيزه در محل استعمال شود , در‌اين‌صورت نياز به صرف زمان براي مهيا سازي مرحله , رنگ آميزي و يا اين كه بازرسي نخواهد بود .

۱۰ - مراقبت بي نقص به وسيله پوشش گالوانيزه : فرآيند گالوانيزه متعلق به وضعيت آب و هوائي نيست .

نكته : حتما قبلي از خريد ورق گالوانيزه با مشاوران ما تماس حاصل نماييد و بعد توصيه خويش را ثبت كنيد!
ورق گالوانيزه گرم

گالوانيزاسيون به روش غوطه وري گرم به گويش معمولي يك پوشش است كه در آهن يا اين كه فولادي كه از نگاه مخلوط و پباده سازي مطلوب براي گالوانيزه است به وسيله فروبردن در وان مذاب روي تشكيل مي‌شود .

ورق گالوانيزه به روش شناوري گرم در حدود ۱۵۰ سال است كه كاربرد داراست . بيشتر رويي كه در جهان ايجاد ميگردد جهت پوشش دهي مصرف مي شود . مهم‌ترين برهان پايداري روي به جزء‌جزء‌كردن ارگانيك , ماهيت مقاومت آن مي باشد . در‌اين روش توكل متبوع در وان مواد مذاب روي با دماي حدود ۴۶۰ مرتبه سانتي گراد شناور مي گردد . بعد از بيرون شدن قطعه روي ابتدا با اكسيژن و آن گاه با كربن برخورد داده و لايه‌اي مقاوم نسبت به زنگ زدگي را ايجاد مي كند . اين عمليات فلز را نسبت به زنگ زدگي مقاوم مي نمايد .


ورق گالوانيزه چيست؟

ورق گالوانيزه به ورق فولادي گالوانيزه شده به وسيله روي گفته ميشود . يك كدام از روش‌هاي نگهداري از خوردگي گالوانيك است كه بوسيله پوشاندن فلز مامان بوسيله لايه‌اي از فلز حفظ كننده ( كه معمولاً فلز روي است ) انجام مي‌گردد .

دراين‌صورت پوشش خورده شده و فلز مامان نگهداري ميشود . اين روند جور خاصي از حفاظت گالوانيكي است . ميزان ايستادگي پوشش گالوانيزه متناسب با ضخامت آن است .

اين روش يكي‌از اقتصادي‌ترين روش‌هاي نگهداري فولادها در محيط‌هاي خورنده است

ورق گالوانيزه ذوزنقه اي | ساندويچ پانل سازان ماموت

روش‌هاي متمايز براي گالوانيزه نمودن فولاد و ورق‌هاي فلزي موجود هست , از شايسته ترين و اقتصادي‌ترين روش‌هاي گالوانيزه نمودن ورقهاي آهني , غوطه وري ورق آهني در حوضچه مذاب است

ميزان پوشش گالوانيزه ( ضخامت روي ) بر روي ورق‌ها و بقيه مقاطع فولادي متعدد مي باشد . ميزان پوشش گالوانيزه ورق‌ها بر پايه ي جرم پوشش فلز روي ( ZN ) آنها گزينش مي‌گردد . كه ميتواند از ۱۰۰ تا ۳۵۰ گرم بر متر مربع باشد .

از لحاظ ظاهري هم ورق گالوانيزه به سه جور ورق گالوانيزه فارغ از گل , ورق گالوانيزه گل ريز و ورق گالوانيزه گل درشت قسمت بندي مي شود .

تفاوت اين سه مدل ورق گالوانيزه در تكوين كريستال ( گل ) گالوانيزه بر روي ورق است كه تكوين كريستال‌ها بسته به‌سرعت سرد نمودن ورق و ميزان روي بكار رفته در فرايند گالوانيزاسيون گوناگون خواهد بود .

https://www.asroon.ir/suppliers/detail/default.aspx?title=%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%A8%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D9%86&id=47


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۵۱ توسط:chetor موضوع: