چطوري بياموزيم ؟

نقاشي ساختمان چگونه انجام مي گردد ؟

متاسفانه در كشور ما، اكثر افراد در بحث انتخاب رنگ هيچ ذوق و سليقه اي به خرج نداده و از رنگ هاي همگاني پسند استفاده مي نمايند. اكثر نقاشي مدرسه نيز بر اين قضيه اذعان دارند كه در كشورمان رنگ هاي سفيد، طوري، آبي، استخواني بيشترين انتخاب را در رنگ آميزي ساختماني دارند و رنگ هاي ديگر بسيار كم تر متداول هستند.

 

با اين حال خوشبختانه در سال هاي اخير، درنقاشي ساختمان مدرسه رنگ هاي خاص تري همانند زرد، صورتي، نارنجي، قرمز و زردچوبه اي نيز استفاده گرديده و بيشتر مربوط به تاثير فرهنگي و آداب خانه داري از كشورهاي ديگر مي باشد.

  

با اين همه، رنگ ها به صورت تكي در خانه ها به كار گرفته نشده و اغلب در كنار يك رنگ از چندين رنگ ديگر نيز استفاده مي گردد تا با ايجاد تضاد رنگي، جلب توجه در افراد ايجاد شود.

 

يكي از نكات بسيار مهمي كه بايستي حتما در بحث نقاشي ساختمان مدرسه مورد توجه قرار گيرد، شيوه چيدمان خانه، دكوراسيون، رنگ مبل ها، اندازه اتاق ها و ارتفاع سقف ها، نور و روشنايي است. هم چنين نبايد از تاثير رنگ ها بر روان انسان غافل شد. چرا كه مطالعات روانشناختي فراوان حاكي از آن است كه اگر يك انسان در درازمدت تحت اثر پرتو با رنگي خاص باشد، دير يا زود روحياتش به سوي انرژي هاي نهاني آن رنگ متمايل خواهد گرديد.

  

آماده سازي خانه براي نقاشي ساختمان

بسياري علاقه دارند كه خودشان با علاقه، به كار نقاشي مدرسه بپردازند. اگر شما نيز چنين هستيد، مي توانيد قلم مو را برداشته و در كنار اعضاي خانواده و يا دوستان به كار نقاشي ساختمانتان بپردازيد. براي اين منظور، مي بايست ابتدا كليه وسايل را جمع نموده، تابلوها را برداشته و حتما پنجره ها را باز نماييد. با استفاده از يك برس دسته بلند مي توانيد ديوارها و سقف را گردگيري نماييد.

  

هم چنين در صورتي كه رنگ ديوارها از نوع قابل شستشو است، مي توانيد محلول آب ولرم را با صابون و مقدار كمي مايع سفيدكننده را با اسفنج روي ديوار كشيده و با دستمال تميز پاك نماييد. نقاشي ساختمان بيمارستان بدين صورت هر دفعه قسمت كوچكي از ديوار (مثلا نيم متر مربع) را پاك نموده و مرز ميان دو قسمت تميز شده را نيز هر بار پاك نماييد تا در نهايت هيچ گونه لكه اي بر جاي نماند.

 

پس از اين مرحله، بايستي لكه گيري احتمالي سطوح آغاز گردد. براي اين منظور شما مي بايست به مقدار كافي گچ درزگيري كناف يا گچ كشته و يك كاردك داشته باشيد كه به سادگي اين موارد را مي توان در ابزارفروشي ها يافت.

  

سپس كافي است نقاشي ساختمان دانشگاه كه گچ كشته را در دست گرفته و با كاردك آن را بر روي لكه ها و افتادگي هاي گچي ديوار بماليد. دقت كنيد كه شما مي بايست سطح ديوار را پس از هر لكه گيري صاف نماييد. چرا كه اگر گچ خشك گردد، كندن و جدا نمودن آن از ديوار كاري به مراتب مشكل خواهد بود. در پايان پس از اين كه كليه سطوح لكه گيري شدند، مي توانيد از يك سمباته نرم براي صيقل ناصافي هاي احتمالي استفاده نماييد.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 826
+ نوشته شده: 1397/9/16 ساعت: ۱۷ توسط:chetor :